Nawet najpiękniej i najbardziej stylowo urządzona przestrzeń będzie sprawiała wrażenie pustej, zimnej i niedokończonej bez dobrze dobranych dodatków. Jak to zrobić?

Dodatki do domu powinny być przede wszystkim dopasowane do gustu i preferencji domowników. Nie kupuj i nie zmuszaj się do czegoś, jeśli Ci się nie podoba, tylko dlatego, że jest modne.

Jeśli masz ciemne lub bardzo jasne ściany, wybierz do wnętrz żywe dodatki (pledy, koce, poduszki, bieżniki oraz obrusy, osłonki doniczek, świece, zasłony, dywany) – będą one wtedy wyraziste i stylowe. Z kolei, jeśli masz mocno kolorowe ściany, postaw na stonowane dodatki – wizualnie “uspokoją” całość i wprowadzą harmonię.

Najlepszymi dodatkami do wnętrz będą zdjęcia z młodości i rodzinne. Dzięki nim wnętrze będzie bardziej przytulne, będą też tworzyły dobrą atmosferę, przypominając o dobrych chwilach. Warto postawić również na kwiaty doniczkowe w zależności od gustu – przestrzeń stanie się wtedy bardzo naturalna. Pięknie wyeksponowane obrazy również będą świetną dekoracją, należy jednak nie przesadzić z ich ilością, aby optycznie nie zmniejszyły przestrzeni.