Zastosowanie inteligentnej folii w naszym mieszkaniu

Zastosowanie inteligentnej folii w naszym mieszkaniu

W nowoczesnych stylizacjach wnętrz bardzo często sięgamy po elementy szklane, a dzieje się tak z wielu powodów. Szkło pozwala dodać każdemu pomieszczeniu pewnej lekkości, pięknie przepuszcza promienie słońca i dobrze doświetla wnętrza. Dodatkowo, doskonale łączy się również z innymi materiałami, takimi jak metal czy drewno, a nawet surowy i minimalistyczny beton. Dzięki zastosowaniu elementów szklanych można dodać wnętrzu przestronności, można też wydzielać przestrzeń w taki sposób, aby nadal móc zachować otwarty koncept pomieszczeń. Być może dlatego tak często wybieramy szkło do naszych mieszkań. Czasem jednak w szklanych elementach wykończenia wnętrz może przeszkadzać nam to, że nie do końca są one w stanie zapewnić nam prywatność w tych miejscach w mieszkaniu, gdzie jest ona wymagana. O ile zazwyczaj może nam to nie przeszkadzać, bywają momenty, kiedy dobrze byłoby pewną część domu wydzielić, a tym samym poczuć się w niej bardziej swobodnie i komfortowo. Na szczęście, stworzony został nowoczesny produkt, który pozwala nam zaradzić pełnej transparentności szkła przez cały czas jego użytkowania, a jest to inteligentna folia na okna, a konkretniej matowa folia do stosowania na wszystkie rodzaje przeszkleń. Chodzi tutaj o https://sonte-poland.pl/do-domu.html. To fenomenalny patent na to, jak dodać funkcjonalności każdej szybie, zarówno panelom szklanym, przeszkleniach na drzwiach lub też samym oknom.

Czym jest inteligentna folia?

Folia ciekłokrystaliczna instalowana na przeszkleniach to taki element, który powinien znaleźć się w inteligentnym domu, gdyż naprawdę sprawdza się w praktyce. Folię można zamówić w arkuszach do samodzielnego montażu, a następnie trzeba ją przykleić na te elementy szklane, które chcielibyśmy, aby zmieniały swoją formę. Taka folia bowiem pozwala zmieniać nam całkiem przezroczystą szybę w kryjące szkło matowe o lekko mlecznym odcieniu. Wszystko za sprawą warstwy kryształków, które pod wpływem napięcia zmieniają swoje ułożenie. Zasada działania folii jest bardzo prosta, a produkt ten naprawdę sprawdza się w praktyce, o czym warto przekonać się samemu.

Gdzie taka folia się sprawdzi?

Tak naprawdę wszędzie tam, gdzie w naszym mieszkaniu chcielibyśmy zapewnić sobie prywatność. Bardzo modnym trendem w projektowaniu wnętrz jest łączenie łazienki z sypialnią tylko i wyłącznie poprzez dzielenie tych pomieszczeń poprzez przeszklenie obudowy prysznica. W takim przypadku można wykorzystać folię do przeszkleń kabiny prysznicowej, aby w razie konieczności móc zapewnić sobie odrobinę prywatności zmieniając szkło transparentne na matowe. Folię można również umieścić na oknie, które mamy w łazience. Dzięki temu, w momencie, kiedy będziemy z niej skorzystać możemy zmatowić szybę, tym samym zasłaniając widok wnętrza tego pomieszczenia z zewnątrz. Folia sprawdzi się też na szklanych drzwiach, tam, gdzie czasem chcielibyśmy odciąć się od pozostałej części domu. Jest to gadżet bardzo nowoczesny, który z pewnością zrobi ogromne wrażenie na każdej osobie, która nas odwiedzi.