Wymarzone meble do sypialni – jak je wybrać?

Wymarzone meble do sypialni – jak je wybrać?

Sypialnia to część domu, która jest bardzo niedoceniania. Co więcej, w polskich realiach miejskich mało kto jest w stanie sobie pozwolić na pełnoprawną sypialnię. Zwykle bowiem sypialnia jest pokojem dziennym czy nawet jadalnią (standard studencki). Jednak w domach jednorodzinnych i w wymarzonych, dużych mieszkaniach sypialnia jest standardem. Nowe mieszkania i apartamenty zwykle występują w wersji dwupokojowej, gdzie salon występuje z aneksem kuchennym, a właśnie osobnym tworem jest sypialnia. Warto pochylić się nad urządzeniem tego pomieszczenia i kupnem odpowiednich mebli do sypialni. Kupno dodatków, obrazów i innych bibelotów także jest ważne, jednak na ten moment skupmy się na umeblowaniu.

Łóżka do sypialni

Meble do sypialni to stosunkowo dość wąska gama produktów. Wiąże się to przede wszystkim z tym, ze większość cennej powierzchni tego pomieszczenia zajmuje łóżko. To ono jest najważniejszym elementem. Od niego zależy , czy się wyśpimy i czy wygodna będzie wieczorna lektura. Dobrze więc, jakie łóżko wybrać? To oczywiście zależy od stylistyki. Wśród nieprzemijających trendów jest drewno sosnowe i świerkowe, które kusi miła kolorystyką (łóżko z czasem ściemnieje). Ramy łóżek drewnianych są o tyle niesamowite, że w stosunkowo niskiej cenie otrzymamy pełnoprawny mebel ze stelażem i zagłówkiem – i to od polskiego producenta. Łóżko podwójne bez materaca kupimy już za mniej niż 300 zł, a kwestię materaca możemy zostawić specjalistom z odpowiedniego sklepu. Oczywiście rozwiązaniem może być kupno gotowego łóżka kontynentalnego – czy po prostu innego gotowego zestawu. Ja uważam, że jest to niepotrzebne przepłacanie. Skupmy się przede wszystkim na spójności. Jeśli kupujemy drewniane łóżko, kupmy analogiczną szafę do sypialni.

Materace piankowe czy sprężynowe?

Materac to prawdopodobnie najważniejsza część łóżka. To on jest gwarantem odpowiedniej i wygodnej pozycji do spania. Uniwersalną poradą jest oczywiście zapytanie specjalisty, ale bardzo często sklepy jak IKEA czy JYSK gwarantują opcję zwrotu materacy. Warto przeczytać, jakie materace są przystosowane do osób śpiących na brzuchu, plecach czy w innej pozycji. Pamiętajmy również o wyborze poduszek do spania. Ozdobne poduszki na sofie może i mogą być dowolne, jednak jeśli chodzi o spanie, to poduszka musi być odpowiednio wyprofilowana.

 

Sypialnia to miejsce, gdzie nie trzeba specjalnie martwić się ilością mebli. Jeśli to pomieszczenie służy tylko i wyłącznie do wypoczynku, to nie warto zagracać go meblami. W zupełności wystarczy łózko, szafka nocna, przestronna szafa czy ewentualna toaletka. Świetnym dodatkiem jest np. pufa czy ława stojąca przed samym łóżkiem. Ułatwi ona poranne przygotowania do wyjścia. Dobrze jest mieć także sporej wielkości lustro (większość osób rozwiązuje ten problem montując szafy z wbudowanymi lustrami).