Tkaniny i tekstylia do nowoczesnego domu

Tkaniny i tekstylia do nowoczesnego domu

Niezależnie od metrażu i lokalizacji naszego miejsca zamieszkania – nie bez znaczenia pozostaje jego wewnętrzny wygląd i styl, jaki reprezentuje. Wiadomo, że po wykończeniu mieszkania pozostaje nam wybrać meble. Dla wielu jest to już właściwie koniec przykładania się do kwestii szczegółowych. A detal przecież tu odgrywa ogromną rolę. Dlatego wieszamy obrazy na ścianach, przyozdabiamy nasze meble czy wieszamy firanki. Skoro już mówimy o firankach, to przecież całe mieszkanie jest tak naprawdę wypełnione dodatkami, tkaninami i tekstyliami. Pościel, zasłony, koce, pledy czy obrusy – takie przedmioty znajdziemy w każdym polskim domu. Jak dobrać tkaniny do nowoczesnego domu? Jak rozpoznać dobrej jakości produkt i jak nie dać się oszukać? Niestety w obecnych czasach obiecuje się wysokiej jakości bawełnę, a można dostać bardzo wątpliwej klasy materiał za wysoką cenę. Zobaczcie nasz poradnik, gdzie znajdziecie garść niezbędnych informacji. Potem pozostaje tylko wybrać się do sklepu lub buszować po portalach internetowych.

 

Narzuty – naturalne włókno absolutną podstawą

 

Narzuty to najbardziej zewnętrzna część łóżka czy kanapy. Narzuty powinny być w nowoczesnym mieszkaniu dokładnie w takim samym kroju co zasłony czy pledy – proste, bez zbędnych zdobień i przede wszystkim dobrze wykonane. W przypadku narzut większe znaczenie ma jakość materiału i to, jak oddycha.  W ten sposób pościel i całe łóżko będzie odpowiednio wentylowane (czyli zdrowsze). Co więcej, dodatek elastanu do włókna naturalnego pomoże w problematycznym zaginaniu materiału.

 

Zasłony i firanki – prosty sposób na odświeżenie wnętrza

 

Mówiąc o tkaninach, nie sposób nie wspomnieć o zasłonach i firankach. Są to o tyle ważne elementy, że w końcu widzimy je w ciągu dnia bardzo często i zajmują całkiem sporą powierzchnię (i to pionowo!). Wszystko to sprawia, że ich wybór musi być słuszny. Jak go dokonać? Przede wszystkim kierujmy się jakością materiału. W tym wypadku nie musi to być oddychająca bawełna czy inna tkanina. Bardziej będzie się tutaj liczyła faktura i kwestia prasowania. Tworzywa sztuczne czy po prostu mikrofibra zapewnia łatwość prasowania lub jego brak. To jest ogromne ułatwienie i podstawowe kryterium. Kolejną kwestią jest odporność na kurz. Niektóre firany czy zasłony wręcz przyciągają kurz, co znacznie utrudnia późniejsze czyszczenie. Skoro już mowa o czyszczeniu, to niektóre tkaniny mimo poważnych zabrudzeń za każdym razem dają się bardzo łatwo wyczyścić. Właśnie tym powinniśmy się kierować przy wyborze zasłon i franek.

 

Koce i pledy – najtańszy z dodatków, równie dobre akcesorium

 

Wybór pledu nie stanowi specjalnie wielkiego problemu. Królują tutaj towrzywa sztuczna i mikrofibra (czy poliester). Takie koce są tanie, wygodne i trwałe. Już za 30 złotych jesteśmy w stanie kupić świetnie wyglądający dodatek do domu. Warto nadmienić, że już wymiana pledu i zasłon na proste wzory i nowoczesne wykonanie sprawi, że salon czy sypialni będą wyglądać zupełnie inaczej – przede wszystkim świeżo. Dobre tekstylia sprawiają, że po zmianie zaledwie paru akcesoriów za mniej niż pareset złotych, zmieniamy wystrój i przede wszystkim nasz nastrój!