Stylowe i funkcjonalne meble w nowoczesnym wydaniu

Stylowe i funkcjonalne meble w nowoczesnym wydaniu

Co to znaczy stylowe meble? To pytanie pojawia się, gdy ktoś mówi o “modnych” i “designerskich” elementach wyposażenia mieszkań. Fakt faktem polscy producenci i projektanci inspirują się po prostu trendami zachodnimi i właśnie tego chcą konsumenci. Oczywiście po drodze przewijają się wątki wschodnie, bo przecież Amerykanie czy Niemcy lubią się inspirować kulturą i wzornictwem dalekiego wschodu. Co jeśli są nieoczywiste meble, o których początkowo byśmy nie pomyśleli? Zobaczcie nasze propozycje na funkcjonalne elementy umeblowania w designerskim wydaniu!

 

Ławostół

 

Każdy wie mniej więcej, czym jest ława. To zwykle podłużny, nisko osadzony mebel, który zwykle stoi przed sofą w salonie. Ławy potrafią być bardzo estetycznym meble, ale ich funkcjonalność jest dość ograniczona, biorąc pod uwagę, że obecnie od mebli wymagamy wielofunkcyjności. Stąd producenci wpadli na pomysł, by połączyć ławę z funkcją stołu. Jak to działa? W normalnych warunkach, gdy mebel jest złożony, wygląda jak najzwyklejsza ława. Jednak gdy jest potrzeba na zaaranżowanie części jadalnianej, to bez problemu można ławę w ciągu minuty zamienić w wygodny stół. To genialna propozycja dla mieszkań o trochę mniejszym metrażu. Ławostoły to także ciekawa opcja dla tych, którzy co roku goszczą tłumy na wigiliach i innych rodzinnych imprez.

 

Hokery

 

Trendem utrzymującym się już od dobrych paru lat jest minimalizm, który zapanował za sprawą stylu skandynawskiego, w którym ceni się przestrzeń, światło i harmonię. Dlatego ogranicza się liczbę ornamentów, tylko stawia się na geometryczne i niezwykle estetyczne kształty mebli i dodatków. Ciekawym urozmaiceniem przestrzeni salonu z aneksem kuchennym mogą być hokery, które są domowym odpowiednikiem krzeseł barowych. Dzięki nim zyskujemy więcej miejsc siedzących i ciekawe miejsce spotkań podczas domowych imprez. Hoker to także piękna ozdoba – pod samym siedziskiem jest miejsce, w którym każdy projektant mógł się wykazać inwencją twórczą. Zakup takiego krzesła może być też początkiem urządzenia domowego barku z prawdziwego zdarzenia!

 

Krzesła i fotele

 

Kto powiedział, że krzesła i fotele mają być nudne? Być może ceny designerskich mebli tego typu są czasem przesadzone i po prostu za wysokie. Trzeba jednak przyznać, że większość z nich prezentuje się obłędnie. Zwłaszcza, kiedy mamy modę na vintage, to przeróżne pracownie projektowe i meblowe prezentują coraz to “nowsze” projekty – jawnie inspirowane czasami PRL-u. Na szczęście kupując u renomowanego producenta nie trzeba się martwić o jakość wykonania i materiałów wykończenia. Oprócz mody na stare wzornictwo sprzed pięciu dekad widzimy pewne oznaki futuryzmu w branży meblowej. Takie fotele potrafią być już horrendalnie drogie, jednak producenci zapewniają, że oprócz wyglądu są naprawdę wygodne. Nie chcę tu generalizować, ale wydaje mi się, że żaden mebel nie jest wart więcej niż 10 tys. złotych. Jakie jest Wasze zdanie?