Stoliki designerskie i ich wykorzystanie

Stoliki designerskie i ich wykorzystanie

W dzisiejszych czasach szczególnie pożądane są meble designerskie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż niezwykle łatwo jest posiąść wiedzę na temat najnowszych trendów i ciekawych możliwości do wykorzystania przy projektowaniu wnętrz. Wystarczy poszperać chwilę w Internecie, aby zauważyć, że obecnie króluje minimalizm, ale i nowoczesność. Na szczególną uwagę zasługują meble, które od razy przyciągają nasz wzrok. Dzieje się tak ponieważ posiadają ciekawą, nietuzinkowa formę. Dzisiaj chcemy omówić zastosowanie wyjątkowych w swojej prostocie stolików disagnerskich.

 

Co wyróżnia stoliki designerskie?

Stoliki designerskie wyróżniają się swoim wyglądem na tle innych ”zwyklaków”. To już nie tylko blat i cztery nogi. Różne materiały takie jak drewno, miedź oraz metal, a także łączenie ich między sobą oraz dodawanie elementów szklanych, sprawia, że stoliki te przyciągają wzrok i nie są tylko elementem służącym do gromadzenia się na nim starych gazet.

 

Ponadto warto pamiętać, że designerskie meble są tworzone z niezwykłą starannością o detale oraz formę. Jeśli chodzi o stoliki to przekładać to się będzie na ciekawe rozwiązania odnośnie połączenia użyteczności i zaskakującego wyglądu.

 

Drewno zawsze w modzie

Drewniane stoliki są niezwykle stylowe. Drewno przyciąga wzrok, ponieważ nierzadko zachwyca swoim kolorem i ciekawymi wzorami. Zależnie od upodobań można postawić na połączenie stolika z litego drewna, z metalowymi lub szklanymi elementami. Przykładowo, blat stolika może być drewniany a jego nogi już miedziane lub metalowe. Ciekawym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie klasykę i nowoczesność, będzie również stolik drewniany ze szklanym blatem. Taki mebel wpasuje się w wiele designerskich wnętrz.

 

Nie zapominajmy również o stolikach, które stworzone są z pni drzew. Drewno wystarczy oczyścić i gotowe! Jest to świetne rozwiązanie, które bez wątpienia przełamie minimalistyczny styl waszych salonów. Opcja ta sprawdzi się znakomicie, jeśli zależy wam na designerskim wnętrzu oraz gdy chcecie zaskoczyć waszych gości.

 

Designerskie stoliki kawowe

Zarówno stoliki drewniane, jak i te stworzone z metalu czy szkła, można jak najbardziej wykorzystać w swoim salonie. Jest to wręcz najpopularniejszy wybór. Stoliki kojarzą nam się przede wszystkim z kawą. Myślimy o nich w kontekście użytecznej ławy, na którą można odłożyć napój, gazetę i przyozdabiać ją wazonem z kwiatami. I słusznie. Jednak jeśli postawimy na designerski stolik kawowy, to nie będzie to już zwykła ława ginąca w pokoju. Zafundujemy swojemu salonowi coś naprawdę nadzwyczajnego.

 

Świetnym przykładem designerskiego stolika jest ten stworzony z palet. Chyba większość z nas spotkała się z tym rozwiązaniem w wielu kawiarniach czy restauracjach. Wygląda to niezwykle estetycznie i wpasuje się w typowo skandynawskie wnętrze.

 

Designerskie stoliki nocne

Nie mniej, tego typu mebel sprawdzi się również idealnie w naszej sypialni. Być może nie przyciągnie wzroku tak dużej ilości osób, jak to w przypadku salonu, jednak bez wątpienia zadziała na korzyść klimatu panującego w waszych sypialniach.

 

Przy łóżku najczęściej chcemy mieć stolik, który spełni więcej funkcji niż jedynie te związane z odłożeniem na niego gazety czy książki. Dlatego też warto postawić na stolik, w którym można przechować najpotrzebniejsze przedmioty. Jeśli chodzi o wyjątkowy design to opcją wartą polecenia będzie stolik w formie skrzyni. Rozwiązanie to jest również często wykorzystywane w salonach, jednak nie musimy stawiać przy łóżku podłużnej skrzyni imitującej ławę. Wystarczy, że poszukamy skrzyni, która jest mniejsza i bardziej w kwadratowym, niż prostokątnym kształcie. Bez wątpienia wpłynie ona niesamowicie na ogólną aranżację waszej sypialni.