Skandynawskie wnętrza

Skandynawskie wnętrza

Styl skandynawski charakteryzujący się prostotą, jasnymi, przestronnymi wnętrzami oraz wykorzystaniem szarości i bieli we wnętrzach doskonale wpisuje się w nowoczesną stylistykę aranżacji wnętrz. Chcąc urządzić wnętrza w tym stylu nie można zapominać o drewnie oraz elementach turkusowych, bądź butelkowej zieleni. Oto pomysły na aranżacje wnętrz w tym stylu.

 

Kuchnia

W skandynawskiej kuchni zastosowano imitujące jasne drewno o zimnym odcieniu płytki podłogowe. Na ścianie natomiast ułożono w dolnej części płytki w morskim kolorze, następnie pas płytek przejściowych oraz dalej płytki białe o lekko brązowym odcieniu. Dokładny jak powinna wyglądać taka aranżacja z płytek fabresa można zobaczyć tutaj – https://mirad.pl/wyposazenie/fabresa/. Meble w dolnej kuchni mają odcień zimnego drewna. Blat kuchenny jest w kolorze czarnym. Natomiast stół i krzesła stanowiące centralny punkt kuchni mają kolor biały. Podobnie szafki wiszące nad meblami. W kuchni ustawiono gdzieniegdzie zielone butelki. Jedna z nich służy jako flakon.

Salon

W salonie w skandynawskim stylu zastosowano parkiet z drewna o zimnym odcieniu. Taki sam kolor ma niska komoda, na której dumnie stoi czarny, duży telewizor. Wokół telewizora biegnie szary narożnik o prostokątnej bryle. Na narożniku umieszczono liczne ozdobne poduszki w kolorze biały, szarym i turkusowym. Ściany pokoju pomalowano na biało. Okna zasłaniają ciężkie, ciemnoszare kotary. W drugiej części pokoju znajduje się stół z jasnego drewna z dwunastoma krzesłami obitymi szarą tapicerką. Obok stołu wiszą jasne półki z książkami, trofeami sportowymi i rodzinnymi pamiątkami.

 

Łazienka

W łazience także użyto ceramicznych płytek fabrisa. Przy ich pomocy wyłożono ściany i oklejono wannę. Zarówno ściany, jak i wanna mają kolor szary. Sufit i podłoga mają biały kolor. Meble w łazience wykonano z jasnego, naturalnego drewna. Szkło z którego zrobiona jest kabina prysznicowa ma odcień lekko niebieski. Wszystkie pozostałe elementy łazienki mają biały kolor.