Nowoczesna architektura – jakie są ponadczasowe trendy w aranżacji wnętrz?

Nowoczesna architektura – jakie są ponadczasowe trendy w aranżacji wnętrz?

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się bardzo szybko, więc trudno za nimi nadążyć. Wykończenie mieszkania nie należy też do tanich – średnio zmienia się je raz na kilka-kilkanaście lat. Jak więc zaaranżować swoją przestrzeń, aby była ciągle piękna i modna? Jest kilka ponadczasowych trendów, które utrzymują się od dłuższego czasu i nic nie zapowiada tego, aby miały się zmienić. Sprawdź, jak urządzić swój dom!

Drewno i szkło – przepiękny duet

Jednym z ponadczasowych materiałów wykończeniowych i aranżacyjnych jest drewno. Jest solidne, bardzo trwałe i odporne na urazy mechaniczne. Wprowadza do wnętrz harmonię, naturalność i dobrą atmosferę, jest również ponadczasowe. Świadczy o luksusie i dobrym guście mieszkańców. Możesz postawić na drewniane panele, meble z litego drewna lub drewniane płyty na jednej ze ścian w domu.

Szkło jest także modne od długiego czasu. Ma ponadczasowy charakter. Wprowadza do wnętrz minimalizm i optycznie je powiększa. Jest też łatwe w utrzymaniu w czystości. Jeśli masz taką możliwość, wybierz całe szklane drzwi, np. między jadalnią a salonem i rozwieś w każdym pomieszczeniu lustro. Nie dość, że będzie się pięknie komponowało z drewnem, to jeszcze będzie modne przez wiele następnych sezonów!

Kolorowe meble? Dlaczego nie!

Od dłuższego czasu bardzo modne stają się kolorowe meble. Sprawiają, że przestrzeń staje się bardzo radosna i przyjazna. Najlepiej sprawdzą się jednak w jedno, ewentualnie dwukolorowych wnętrzach, lepiej pasują też do jasnych pomieszczeń. Jeśli więc planujesz zakup mebli, zapomnij na chwilę o białych, ciemnobrązowych czy naturalnie drewnianych meblach i spróbuj wyobrazić sobie te bordowe, rdzawe, żółte, pistacjowe czy błękitne. Dzięki nim Twoje wnętrza będą niezwykle nowoczesne i ponadczasowe!

Dodatki potrafią zdziałać cuda

Jeśli nie masz możliwości ponownej aranżacji wnętrz lub nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, postaw na dodatki! Niezależnie od mody, stylu czy pomysłu na wnętrza, zawsze stawia się ogromny nacisk na dodatki. Ich charakter jest więc ponadczasowy. Wybierz jeden-dwa kolory przewodnie i zdecyduj się na takie zasłony, poduszki, pledy, dywany, osłonki doniczek czy świeczki. Nie dość, że Twój dom stanie się modny, będzie również bardzo przytulny!