Kominki gazowe a tradycyjne – porównanie

Kominki gazowe a tradycyjne – porównanie

Jedną z ważniejszych decyzji, jakie przyjdzie nam podjąć przy projektowaniu swojego wymarzonego domu, będzie wybór sposobu ogrzewania. Najbardziej popularne są kominki gazowe oraz tradycyjne, jednak Inwestorzy mają spory problem z wyborem, na który z nich się zdecydować. Czym się one między sobą różnią? Jakie są ich największe zalety?

Kominki tradycyjne – najważniejsze informacje

Kominek staje się nie tylko wspaniałą ozdobą wnętrza domu, ale przede wszystkim dba o jego temperaturę. Stanowi idealne, dopełniające źródło ciepła. Tradycyjne kominki przez te wszystkie lata nie straciły na popularności, jednak prawdą jest to, że ich ciepło ogrzewa jedynie pokój, w którym go zamontowano. Rocznie wytwarza także nawet kilka kilogramów szkodliwych pyłów, emitowanych do atmosfery, nie jest więc przyjazny dla środowiska naturalnego.

Minusem posiadania tradycyjnego kominka są również zabrudzenia, które pojawiają się w pobliżu kominka, ponieważ produkowany popiół szybko wydostaje się z paleniska. Wymaga również stałego dokładania drewna do paleniska oraz wygospodarowania dodatkowego miejsca na opał.

Najlepszym rozwiązaniem będzie więc połączenie tradycyjnego kominka z ogrzewaniem centralnym, pompą ciepła czy odpowiednimi grzejnikami, które razem pozwolą na szybkie i ekonomiczne ogrzanie domu. Kominem powinien być jedynie dodatkowym źródłem ciepła.

Posiada jednak niewątpliwą zaletę – w mroźne, zimowe wieczory można posiedzieć przy nim razem ze swoją rodziną i spędzić wyjątkowe chwile w przytulnej atmosferze. Będzie także wspaniałą ozdobą każdych wnętrz, prowadzi niecodzienny i wyjątkowy klimat w domu.

Kominki gazowe – wady i zalety

Kominek gazowy https://kominkiznorwegii.com/oferta/kominki-gazowe/  jest najbardziej ekologiczną metodą ogrzewania wśród wszystkich konwencjonalnych źródeł energii. Rocznie emituje do atmosfery mniej niż pół grama szkodliwych pyłów! Różnica z punktu widzenia ekologii jest więc kolosalna.

Uruchomienie kominka gazowego nie wymaga także wcześniejszych przygotowań. Nie wymaga on czyszczenia, tak jak tradycyjny ani układania drewnianych szczap. Można go włączyć bardzo szybko, używając do tego zwykłej zapalniczki – zaczyna działać natychmiast po włączeniu. Niewątpliwą zaletą jest też fakt, że jego obsługa ogranicza się jedynie do regulowania mocy urządzenia poprzez kontrolowanie wielkości płomienia. Po wyłączeniu urządzenie jest od razu gotowe do ponownego użycia – nie ma potrzeby czyszczenia kominka ani usuwania popiołu.