Karnisze metalowe w naszych kuchniach – inwestycja na lata i ciekawy element wystroju pomieszczenia

Karnisze metalowe w naszych kuchniach – inwestycja na lata i ciekawy element wystroju pomieszczenia

xJeśli lubimy aranżować nasze wnętrza w ciekawy sposób i zwracamy przy tym uwagę na najmniejsze szczegóły, to bez wątpienia temat wyboru odpowiedniego karnisza do pomieszczenia nie jest nam obcy. Jeśli chodzi o kuchnię, to tam, tak jak i w innych pokojach, duże znaczenie dla wyboru karnisza odgrywa wystrój całego wnętrza. Jednak oprócz tego, należy zwrócić uwagę na specyfikę tego pomieszczenia. Ono również ma znaczenie w temacie wyboru odpowiedniego karnisza do kuchni.

 

Karnisze do kuchni – czym kierować się podczas wyboru?

Oprócz stylu wiodącego w kuchni, powinniśmy także zwrócić uwagę na to, że najprawdopodobniej (jak w każdym tego typu pomieszczeniu) panuje tam wilgoć. Codzienne gotowanie sprawia, że w kuchni pojawia się duża ilość pary. Możemy często zaobserwować ją na naszych szybach. Nie bez znaczenia w tej sytuacji będzie to, z jakich materiałów wykonane są elementy znajdujące się w tym pomieszczeniu. Jak można się łatwo domyślić, karnisze drewniane szybko stracą nie tylko swój urok, ale i właściwości. Dlatego, aby uniknąć tej sytuacji, powinniśmy raczej postawić na karnisze metalowe w naszych kuchniach.

 

Jak dobrać metalowy karnisz do naszej kuchni?

Kwestia doboru odpowiedniego karnisza do kuchni jest uzależniona od naszych preferencji. Podczas wyboru idealnego modelu spotkamy się bowiem z różnymi kształtami, zdobieniami oraz kolorami. Jeśli nasza kuchnia utrzymana jest w stylu nowoczesnym i nie brakuje w niej połyskujących srebrem elementów, to analogiczny srebrny karnisz metalowy świetnie się odnajdzie w takim wnętrzu. Pamiętajmy bowiem, że często za sukcesem aranżacyjnym pomieszczenia stoi odpowiednie dopasowanie do siebie dodatków. Jeśli nasze szafki mają metalowe rączki albo poustawiane ozdoby są metalowe, to jak najbardziej możemy postawić na metalowy karnisz.

 

Kieruj się stylem

Nowoczesne kuchnie mają do siebie to, że zazwyczaj cechuje je przestronność, sterylność i minimalizm oraz prostota. Dlatego karnisz metalowy do kuchni w takim stylu powinien posiadać każdą z tych cech. Bardzo dobrym pomysłem jest postawienie w takim wypadku na karnisze kwadratowe. Ich nowoczesność przejawia się w prostej formie pozbawionej ozdobników. Pamiętajmy jednak, że możemy spotkać się z kwadratowymi modelami, które zakończone są ozdobnymi kulkami, często ażurowymi o nietypowych kształtach. Tego typu dodatki są zbędne w nowoczesnej i minimalistycznej kuchni.

 

Co, jednak jeśli nasza kuchnia utrzymana jest w stylu klasycznym lub też posiada elementy vintage? Czy karnisze metalowe przeznaczone są jedynie do nowoczesnych kuchni? Nic z tych rzeczy. Z powodzeniem możemy wykorzystać karnisz wykonany z metalu w nawet tradycyjnej kuchni. Jeśli jest ona utrzymana w ciepłych tonach, to polecamy zdecydować się na karnisz do kuchni w złotym kolorze. Mimo że będzie on wykonany z metalu, to złoto nie wprowadzi niepotrzebnej surowości do pomieszczenia.

 

W kuchniach innych niż nowoczesne i minimalistyczne możemy również zaszaleć z formą karnisza. Dopuszczalne są więc wszelkie ozdobne końcówki w kształcie kuli, czy jakiegokolwiek innego nawet niestandardowego kształtu. Możemy również zdecydować się na karnisze kwadratowe, które również dostępne są w wersjach ozdobnymi zakończeniami. W kuchniach typu glamour świetnie sprawdzą się karnisze metalowe zakończone kryształowymi bryłami. W takim wypadku nie ma możliwości, aby karnisz został niezauważony.