Kanapy nowoczesne – jak dobrać ich kolor do naszego wnętrza?

Kanapy nowoczesne – jak dobrać ich kolor do naszego wnętrza?

Przy wybieraniu mebli do naszego domu kierujemy się zwykle funkcjonalnością oraz stylem, w którym są wykonane. Jeśli szukamy mebli do salonu to muszą być one odpowiednio reprezentacyjne, będą bowiem stanowiły wizytówkę domu. W tym wypadku ogromne znaczenie ma barwa naszego mebla – kluczowa składowa stylu. Czym kierować się przy jej wybieraniu? Jak odpowiednio zestawić ją z innymi kolorami wnętrza, aby efekt był naprawdę zachwycający? W niniejszym artykule odpowiadamy na te oraz inne pytania, na przykładzie kanap nowoczesnych – jednego z najpopularniejszych mebli wybieranych do salonu w ostatnim czasie.

 

KOLOR DLA STYLU I KOMFORTU

 

Dla każdego kto aranżował kiedyś mieszkanie jest sprawą oczywistą, że kolor naszych wnętrz oraz mebli, które się w nich znajdują, ma kluczowe znaczenie dla tego jak będą odbierane. Jest to tym bardziej istotne, jeśli urządzamy salon, stanowiący wizytówkę niemal każdego domu. To miejsce w którym przyjmujemy gości, a więc szczególnie zależy nam na dobrym wyglądzie i wyrazistym charakterze tej przestrzeni, bowiem świadczy ona o gospodarzach domu, czyli o nas. Z pomocą koloru uwypuklimy mocne strony naszego wnętrza, a także odwrócimy uwagę od tych mniej interesujących. Kolor pozwala „spiąć” różne elementy naszego wyposażenia, często nawet te, które należą do różnych styli i z pozoru do siebie nie pasują. Jego potencjał aranżacyjny jest ogromny. Dzięki dobremu wyborowi kolorów nawet z pozoru nieciekawe przestrzenie zmieniają z w naprawdę oszałamiające wnętrza.

 

Nie zapominajmy jednak, że salon to również przestrzeń w której spędzamy czas z najbliższymi i odpoczywamy, a zatem to jakie kolory do niego wybierzemy, będzie wpływało na nasze samopoczucie. Jak pokazują różnego rodzaju badania, kolory pomieszczeń mają decydujący wpływ na nastrój osób, które w nich przebywają. Nie wybierajmy więc kolorów, by tylko „się pokazać”, jeśli nie czujemy się pośród nich w pełni zrelaksowani.

 

KANAPY NOWOCZESNE W RÓŻNYCH KOLORACH

 

Kanapy nowoczesne to jeden z najpopularniejszych mebli we współczesnych domach i jako główny salonowy mebel muszą być dobrze dobrane do reszty domu, również – a może przede wszystkim – pod względem kolorystycznym. Ich „nowoczesność”, oprócz wysokiej funkcjonalności oraz oryginalnego designu, cechuje się właśnie wyjątkowym podejściem do koloru, które potrafi być czasem bardzo swobodne, a nawet ekstrawaganckie. Doskonałym przykładem mogą być tu modele ze sklepu Vero, jakie znajdziecie pod tym adresem: www.vero.pl/nowoczesne-sofy.

 

NAJMODNIEJSZE KOLORY

 

Przy wyborze koloru kanap nowoczesnych musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na otoczenie, a więc styl naszego salonu. (O ile oczywiście dobieramy kanapę do już gotowej przestrzeni. W innym wypadku to właśnie kanapa będzie decydowała o stylu całego pomieszczenia). Najczęściej wybieranymi kolorami są barwy neutralne, a więc odcienie białego, szarego, błękit, zgaszony róż, a także różne kremowe warianty. Są one zdecydowanie najbardziej neutralnymi kolorami, które sprawdzą się w większości mieszkań. To także ulubione barwy stylu skandynawskiego, stanowiącego inspirację dla wielu dzisiejszych wnętrz. Takie kolory sprawdzą się również w mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym, lub minimalistycznym choć tam dobrze będą wyglądały także meble w ciemniejszych barwach. Jeśli nie interesują nas zachowawcze kolory zawsze możemy sięgnąć po bardziej wyraziste barwy. Te z kolei świetnie będą wyglądały w przestrzeniach aranżowanych w stylu boho, szczególnie zestawione z ciekawymi dodatkami oraz akcesoriami.