Jak zaaranżować swoją sypialnię z toaletką?

Jak zaaranżować swoją sypialnię z toaletką?

Chyba prawie każda kobieta marzyła lub marzy o własnej toaletce, gdzie mogłaby trzymać wszystkie swoje drobiazgi i akcesoria. Szczególną popularnością cieszy się toaletka drewniana. Jak wybrać odpowiednią do swojej sypialni i zaaranżować całość, aby wnętrza wyglądały spójnie i stylowo?

Rodzaje toaletek – wybór jest naprawdę duży

Na rynku dostępne są toaletki wykonane z płyty wiórowej i MDF oraz z litego drewna. Te pierwsze zdecydowanie nie należą do najpiękniejszych, najbardziej trwałych oraz stabilnych, dlatego odradzamy ich wybór, chyba, że ma to być tymczasowe rozwiązanie lub gdy główną rolę gra cena (należą do najtańszych). Toaletki z płyty MDF prezentują się już dużo lepiej, jednak nie mają tak dobrych parametrów technicznych, jak te wytworzone z litego drewna.

Dlatego najlepszym wyborem będzie toaletka drewniana. Drewno ma bardzo szlachetny i ponadczasowy charakter, nie musisz się więc obawiać, że toaletka nie będzie pasowała do Twoich wnętrz. Odznacza się też wyjątkową odpornością na zarysowania i ubicia, a także trwałością i stabilnością, nie zniszczy się więc, gdy np. upadnie Ci jakiś kosmetyk.

Jak zaaranżować sypialnię z toaletką?

Toaletka, a w szczególności ta drewniana, wprowadzi do przestrzeni bardzo ciepłą atmosferę oraz sprawi, że będzie jeszcze lepiej wyrażała Twoją osobowość. Jeśli sypialnia jest niewielka lub gdy została wykończona w wielu kolorach i motywach, najlepiej sprawdzi się w niej minimalistyczna toaletka w postaci biurka lub stołu z wąskim blatem, wysuwaną półką i powieszonym nad nim oszczędnym w formie lustrem.

Z kolei, gdy Twoja sypialnia jest nieco większa, możesz sobie pozwolić na szerszy blat. Tutaj idealnie będzie pasowała już nieco bardziej masywna toaletka drewniana z wysuwaną półką, szufladami, a nawet z półeczkami na blacie. Do takiego rozwiązania sprawdzi się zarówno oddzielne lustro, wiszące nad blatem, jak i to połączone z toaletką. Możesz także wybrać delikatne motywy ozdobne wokół ramy lustra.

Natomiast jeśli mieszkasz w przestronnym domu, a Twoja sypialnia jest duża, będziesz mógł wybrać dowolną toaletkę, która tylko spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Pamiętaj jednak, że powinna być utrzymana w stylu, w jakim została wykończona sypialnia, lub przynajmniej luźno do niego nawiązywać.