Jak wybrać wannę? Kilka istotnych wskazówek

Jak wybrać wannę? Kilka istotnych wskazówek

Każdy z nas chciałby cieszyć się odpowiednio wyposażoną, komfortową łazienką, która pozwoli nie tylko na przeprowadzanie codziennej toalety, ale również relaks po ciężkim dniu pracy czy nauki. Podstawą wyposażenia takiego pomieszczenia jest oczywiście wanna. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które możesz dopasować w stu procentach do indywidualnych potrzeb. Jak wybrać wannę i na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdźmy!

Jak wybrać wannę?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie „jak wybrać wannę?”, należy w pierwszej kolejności stworzyć projekt łazienki – bez względu na to, czy aranżujesz ją od podstaw czy przeprowadzasz generalny remont. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie ją postawić i tym samym ułatwisz sobie poszukiwania. Jest to o tyle ważne, że wanna dostępna jest w bardzo wielu wariantach i musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Oto te najważniejsze!

Wymiary wanny

Oczywiście najważniejsze są wymiary, jakie będzie miała wanna w Twojej łazience. Zwróć uwagę zarówno na jej długość i szerokość, jak też głębokość. Najpopularniejsze są te o długości od 140 do 170 cm i szerokości 70 cm, jednak możesz również postawić na mniejsze lub większe – w zależności od powierzchni Twojej łazienki.

Istotne znaczenie ma także głębokość – wpływa nie tylko na komfort kąpieli, ale również zużycie wody. Warto także sprawdzić, jak wyprofilowane jest dno, bo dzięki temu dowiesz się, czy wanna będzie dla Ciebie wygodna.

Rodzaj wanny

Jak wybrać wannę? Najpierw dowiedz się, jakie są jej rodzaje! Najczęstszy podział to ten na wanny wolnostojące i w zabudowie. Te pierwsze najlepiej sprawdzają się w przestronnych łazienkach, gdzie znajduje się dużo miejsca. Zabudowane natomiast doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy.

Możesz również postawić na wanny w różnych kształtach  do Twojej dyspozycji są nie tylko te prostokątne, ale również heksagonalne, okrągłe, a nawet narożne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być również wanna z hydromasażem, która choć nieco droższa, zapewni wyjątkowe doznania i pozwoli Ci na niesamowity, wieczorny relaks.

Akcesoria

Jeżeli chcesz zyskać komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie, możesz zainwestować w zestawy wannowe, w których znajdują się także rozmaite uchwyty, siedziska, zagłówki, a nawet parawany. Polecamy zwłaszcza te ostatnie, dzięki którym wanna pozwoli Ci na szybki prysznic, co będzie nie tylko wygodne, ale również zapewni oszczędność wody.

Gdzie kupić wannę?

Skoro wiesz już, jak wybrać wannę, warto jeszcze dowiedzieć się, gdzie dokonać zakupu. Jeżeli chcesz mieć pewność, że stawiasz na rozwiązanie najwyższej jakości, wybierz salon wyposażenia wnętrz, w którym znajdują się wyłącznie odpowiednio wyselekcjonowane rozwiązania od cenionych na rynku producentów. W ten sposób zakupione rozwiązanie będzie nie tylko komfortowe i funkcjonalne, ale również niezwykle trwałe, spełniając oczekiwania domowników na przestrzeni wielu lat.

Pamiętaj, by podczas zakupu zwracać uwagę na jakość, a nie cenę – czasami warto zapłacić nieco więcej, by cieszyć się wysokiej klasy wyposażeniem.