Ile przetrwa dom szkieletowy w Polsce, czyli w klimacie umiarkowanym?

Ile przetrwa dom szkieletowy w Polsce, czyli w klimacie umiarkowanym?

Osoby, którym marzy się własny dom, jednak z różnych powodów nie mogą się zdecydować na klasyczne rozwiązania w tej kwestii, bardzo często szukają innych rozwiązań, które dałyby im podobny efekt. Coraz więcej z nas bowiem marzy o własnym ogródku, prywatności i większej przestrzeni, aby móc na co dzień żyć komfortowo, wygodnie i funkcjonalnie. Często też pragniemy być bliżej natury, aby uciec od zatłoczonych i głośnych miast. To właśnie z wyżej wymienionych powodów domy szkieletowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Nie brakuje w internecie jednak pytań o to, ile przetrwa dom szkieletowy w warunkach polskiego klimatu – niektórzy użytkownicy twierdzą, że raptem kilka lat, porównując je do domków letniskowych, inni, że nawet dłużej niż klasyczne domu betonowe czy murowane. Żadna z tych odpowiedzi nie jest poprawna, dlatego najlepiej jest posłuchać, co mają na ten temat do powiedzenia eksperci z firmy Drewdom, która posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w realizowaniu tego typu inwestycji. Zatem ile przetrwa dom szkieletowy w Polsce, czyli w klimacie umiarkowanym? Co warto o nim wiedzieć?

Czynniki wpływające na to, ile przetrwa dom szkieletowy

Nie każdy zna różnicę pomiędzy tradycyjnym domem murowanym czy betonowym, domem kanadyjskim a domem szkieletowym. W pierwszym przypadku jest on w całości wykonany z wymienionych materiałów, natomiast w drugim z drewna. Natomiast dom szkieletowy posiada konstrukcję wykonaną z drewna, jednak jego wykończenie może być albo drewniane, albo betonowo-tynkowe. Dzięki temu jest łatwy i szybki w budowie, co zdecydowanie obniża koszty całej inwestycji. Idealnie łączy w sobie zalety dwóch pierwszych rozwiązań, zapewniając komfortowe, funkcjonalne i bezpieczne życie na co dzień.

Warto jednak pamiętać o czynnikach, które wpływają na to, ile przetrwa dom szkieletowy, Lepiej opisane jest to tutaj. Aby był solidny, wytrzymały i trwały na lata, muszą zostać spełnione konkretne warunki. Po pierwsze, musi być on szczelny, aby z wnętrz nie uciekało ciepło, a wilgoć nie dostawała się do środka. Po drugie, musi zostać odpowiednio zaimpregnowany, aby cechowała go dobra odporność na różnego rodzaju urazy mechaniczne czy działanie szkodliwych czynników. Ważne jest także wykorzystanie wysokiej jakości drewna, które jest przeznaczone do tego rodzaju konstrukcji. Jednak zastanawiając się nad tym, ile przetrwa dom szkieletowy warto pamiętać, że kluczowe będzie to, w jaki sposób zostanie on zaplanowany, wykonany oraz wykończony. Najważniejszy staje się więc wybór firmy, której zlecimy budowę.

Eksperci z firmy Drewdom słusznie zauważają, że potrzebna jest profesjonalna wiedza oraz ogromne doświadczenie w tym zakresie. Tylko wybór takiej firmy zagwarantuje nam to, że zostanie on prawidłowo wykonany. Odpowiedź na pytanie, ile przetrwa dom szkieletowy jest wtedy prosta – wytrzyma on nawet kilkadziesiąt lat, nie różniąc się w tym zakresie od tradycyjnie wykonanych budynków. Będzie to więc najlepsze rozwiązanie, na jakie będziemy mogli się zdecydować, marząc o własnym domu.