Dlaczego diabeł tkwi w szczegółach? O roli dodatków

Dlaczego diabeł tkwi w szczegółach? O roli dodatków

Wnętrza, nawet te urządzone najbardziej stylowo, bez dodatków będą sprawiały wrażenie niedokończonych, pustych i zimnych. Dlatego umiejętny dobór dodatków jest bardzo ważny. Jaką rolę spełniają w pomieszczeniach?

Spójny efekt dzięki dodatkom i dekoracjom

Odpowiednio dobrane do ścian i mebli dodatki, takie jak zasłony, dywany, poduchy, obrusy czy ramki na zdjęcia, sprawią, że Twoje wnętrze stanie się harmonijne i spójne. To z kolei przełoży się na samopoczucie wszystkich mieszkańców. O wiele lepiej przebywa się, pracuje i odpoczywa w przestrzeni, która jest dobrze zaplanowana i dzięki temu piękna niż w takiej, w której nic do siebie nie pasuje i która jest chaotyczna.

Dodatki tak naprawdę tworzą dom

Oczywiście, że najważniejsze są ściany, podłogi i meble, jednak dodatki są czymś w rodzaju wisienki na torcie. Dzięki różnym tekstyliom i dekoracjom tworzy się bardzo przytulna i intymna przestrzeń. To one pokazują Twój gust i charakter, odróżniając tym samym Twoje wnętrza od wszystkich innych. Dlatego mówi się, że to dopiero różne dodatki i dekoracje tworzą w rezultacie przestrzeń, którą nazywa się swoim domem.

Nie masz środków na remont? Zmień dodatki!

To prawda, że to samo pomieszczenie z innymi zasłonami, dywanem i narzutą na sofie wygląda zupełnie inaczej. Jest to kolejna, ogromna zaleta dodatków. Jeśli więc chciałbyś odświeżyć swoje wnętrza, bez wydawania zbędnych pieniędzy, zmień po prostu dodatki i o ile to możliwe, zrób małe przemeblowanie.

Wybierz nowy motyw lub kolor przewodni i zaplanuj w nim inne zasłony, dywany, poduszki, osłonki na doniczki oraz świeczki. Dzięki takiemu zabiegowi Twoje wnętrza odżyją, a Ty nie wydasz na to tak dużych pieniędzy, jak na malowanie ścian, położenie innych paneli czy zakup nowych mebli.

Diabeł tkwi w dodatkach

Sam widzisz, że dodatki we wnętrzach mają naprawdę ogromną moc. Nie bój się z nimi eksperymentować, aby znaleźć styl, który najbardziej będzie pasował do Twojego domu. Warto w nie zainwestować, ponieważ odświeżą przestrzeń i sprawią, że będzie się pięknie prezentowała.