Biurowy niezbędnik – pomagamy urządzić przestrzeń biurową

Biurowy niezbędnik – pomagamy urządzić przestrzeń biurową

Nowe biuro to świetna okazja, żeby za pomocą dobrze dobranego wnętrza zwiększyć komfort pracy i atmosferę w firmie. Dobrze wyposażone biuro to gwarancja większej efektywności. Oprócz wygodnych biurek i miejsc do siedzenia należy zadbać o komfort pracownika. Zaleca się umieszczenie roślin, które uczynią wnętrze bardziej naturalnym i mniej stresujący. Oczywiście warto także pomyśleć nad wydzieleniem specjalnej strefy do relaksu i osobnej kuchni/jadalni, które będą służyć dużo lepszej integracji zespołu. W końcu zgrany zespół przynosi najlepsze efekty pracy. Służymy pomocą i doradzamy, jak uporać się z trudnym zadaniem urządzenia biura.

Podział przestrzeni

Zacznijmy od czynności, od których należy zacząć proces urządzania nowego biura. Najpierw sporządźmy ogólny plan, który później przerodzi się w projekt. Możemy do tego zaangażować profesjonalistę – projektanta wnętrz. Nie jest to oczywiście konieczne, jeśli tylko nasza wizja jest jasna. Po podziale przestrzeni należy przystąpić do wyboru kolorystyki, która będzie dominantą. Jeśli nasza firma to prężnie działający start up, to możemy wybrać nawet najbardziej ekstrawaganckie barwy ścian i mebli. Oczywiście należy to zrobić z umiarem. Biuro ma być estetyczne, ale przede wszystkim być wygodne dla pracowników. Jeśli nasza branża to rachunkowość lub usługi prawnicze, to doradza się wybrać bardziej stonowane kolory i klasyczne kroje mebli. Wspólnym mianownikiem między tymi dwoma typami wnętrz będzie wspomniana wcześniej roślinność, która nawet w symbolicznej ilości polepszy atmosferę. Warto wybrać gatunki roślin, które nie wymagają stałego doglądania i dają cenny tlen.

Nieoczywiste akcesoria – tablice magnetyczne

Teoretycznie do pracy wystarczy nam sam sprzęt biurowy, ksero, drukarki, czy komputer z klawiaturą. Nie samym sprzętem człowiek żyje! Ożywić przestrzeń mogą np. różne typy tablic suchościeralnych. Konsumenci często zapominają o tym, że teraz wykonuje się wszelkie typy tablic na wymiar. Co więcej, można zamówić opcję szklaną w każdym kolorze. Piękna kolorystyka i design łączy się z efektywnością. Taka tablica posłuży jako doskonałe miejsce na spisanie celów, postępów prac, czy jako efektowny rekwizyt podczas spotkań i konferencji. Szeroką gamę produktów oferuje tableo.eu, gdzie znajdziemy każdy rodzaj tablicy ( https://tableo.eu/tablice-suchoscieralno-magnetyczne ).

Dodatki

Ważnym elementem są dodatki. Obecnie firmy próbują w różny sposób przypodobać się klientowi. Dodaje się wymyślne rzeźby i inne formy dzieł sztuki do lobby i korytarzy, które są wizytówką i częścią reprezentacyjną siedziby. Warto także pochwalić się swoimi osiągnięciami! Jeśli przedsiębiorstwo otrzymało certyfikaty i wyróżnienia, nie pozostaje nic innego zrobić, tylko ładnie oprawić wszelkie laury i umieścić je na ścianach. Oczywiście subtelne usprawnienia przestrzeni stricte pracowniczej też mogą przynieść dobre rezultaty. Dobrym przykładem jest zamontowanie obrazów natury czy krajobrazów. Sprawdzają się także motywujące do pracy plakaty, których żartobliwy ton może podtrzymywać pracowników na duchu!